пʼятниця, 3 січня 2014 р.

Тема: Колір, його природа та основні характеристики

План-конспект заняття з живопису №3
Тема: Колір, його природа та основні характеристики (2 години)


Мета: вивчення природи та основних характеристик кольору; розвиток мистецьких умінь та естетичних уявлень; виховання духовних, моральних цінностей, орієнтирів у сфері образотворчого мистецтва, інтересу, готовності і здатності до творчої діяльності, бажання створювати художні образи,
Обладнання: Кольоровий спектр, ілюстрація веселки, скло, акварельні фарби, пензлі
План:
1.      Організація класу до заняття
1.1.Привітання. Організація
1.2.Перевірка готовності до заняття
2.      Розкриття теми заняття
2.1. Оголошення теми заняття і знайомство студентів з планом заняття
2.2.Теоретична частина
2.2.1.      Поняття  про колір.
2.2.2.      Кольоровий спектр.
3.      Практична частина. Малювання веселки.
4.      Підсумок заняття
4.1. Підсумкова бесіда
4.2. Заключна бесіда; прибирання робочих місць

Хід заняття:
1.      Організація класу до заняття
1.1.Привітання. Організація
1.2.Перевірка готовності до заняття

2.      Розкриття теми заняття
2.1. Оголошення теми заняття і знайомство студентів з планом заняття
2.2.Теоретична частина
2.2.1.      Поняття  про колір.
Навколишній світ виключно різноманітний. І сприймаємо ми його насамперед зором … що додає різноманітність зоровим відчуттям? Звичайно ж, колір.

Що таке колір? Мабуть, на таке питання не відразу і знайдеш, що відповісти – настільки це природно, настільки само собою зрозуміло. Лише недавно – в ХХ столітті – ми змогли побачити, як виглядав би світ без кольору – завдяки чорно-білому кіно і телебаченню … і то ми мирилися з цим лише до тих пір, поки іншого не було, як тільки з’явилися відповідні технології – кинулися « розфарбовувати » старі фільми
Ми вчимося розрізняти кольори в процесі життя серед людей, які є носіями певної культури, тому-то ми «бачимо» кольори по-різному. Так, у мові одного індіанського племені синій і зелений кольори позначаються одним словом – і цих кольорів вони не розрізняють (втім, ті з них, хто знає англійську, розрізняють).

Зустрічаються подібні відмінності і серед цілком «цивілізованих народів. Як буде по-англійськи «синій»? Правильно, blue. А «блакитний»? Теж blue. Іншими словами, англійці та інші люди, для яких англійська мова рідна, розрізняють не 7 основних кольорів, а шість. Шість кольорів і у японців, у китайців – п’ять.
http://verano.rv.ua/navchannya/shho-take-kolir/

2.2.2.      Кольоровий спектр
Це 7 кольорів веселки (назвати кольори,)
Веселка пов'язана з заломленням і відбиттям сонячного світла у водяних краплях, зважених у повітрі. Ці крапельки по-різному відхиляють світло різних кольорів, у результаті чого біле світло розкладається на спектр. Спостерігач, що стоїть спиною до джерела світла, бачить різнобарвне світіння, що виходить із простору по концентричному колу (дузі)
Демонстрація ілюстрації
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D1%83%D0%B3%D0%B0

3.      Практична частина.
Малювання веселки по мокрому  

4.      Підсумок заняття
4.1. Підсумкова бесіда
4.2. Заключна бесіда; прибирання робочих місць

Найкращі роботи студентів:
Надія Понич, 9р. "Яскравий день"
Анна Кругла, 9р.
Угурджан Садіоглу, 12р.

Немає коментарів:

Дописати коментар